Про нас


      З перших днів майдану в Києві перебували активні мешканці Сокальщини. Це молодь, студенти, люди старшого віку, навіть пенсіонери. Усі вони були об’єднані бажанням змінити своє життя і майбутнє українців на краще. Після силового розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року в столиці почалось створення Самооборони. Наші земляки були в авангарді цього новоутворення і вже з перших днів було оголошено про створення 10 Сокальської сотні. Першим сотником був львів’янин  Назар, відтак в силу різних обставин Сотнею керували сокальчани Вадим Кондратюк, Андрій Бохняк. В січні 2014 року загальними зборами сотником був обраний Михайло Бондар. Особовий склад 10 Сотні Самооборони Майдану перебував на охороні стратегічних об’єктів Євромайдану – штабу революції в приміщенні Будинку профспілок, речового складу, а також при необхідності залучався для підкріплення оборони 3 барикади. В грудні бійці 10 сотні поряд із іншими учасниками революції протистояли розгону Майдану, в буремні часи лютого, коли терпець народу увірвався, наша сотня супроводжувала колону протестувальників вулицями міста, відтак забезпечувала відступ мирних громадян на вулиці Інститутській від озвірілого «беркуту» та інших силовиків. Тоді травм та поранень зазнали хлопці 10 сотні – Михайло Бондар, Роман Лагно, Сенюк Микола,  Дидак Назар, важко був покалічений наш активіст Юрій Каплета. На щастя тоді сотня вийшла з того пекла без втрат. Натомість, хлопці допомагали пораненим та потерпілим громадянам евакуюватись, переносили поренених в Михайлівський монастир, де був створений госпіталь і надавалась допомога. Чи не останніми з палаючого будинку профспілок вийшли саме наші хлопці, котрі допомагали винести поранених, вцілілі речі охоронців цієї революційної «цитаделі».
Згодом, після падіння януковицького режиму, анексії Криму і початку проблем на Донбасі члени 10 сотні Самооборони Майдану одними із перших добровольцями пішли в новостворену Національну гвардію. Наші хлопці також із першими добровольчими батальйонами відбули в зону проведення АТО і до сих пір виконують там поставлені завдання, в ряди Нацгвардії потрапив і сотник Михайло Бондар. Решта членів сотні повернулись на малу Батьківщину, де було прийняте рішення створити громадське формування. Отже, влітку 2014 року на Сокальщині така організація була офіційно зареєстрована. Сталось це 9 липня 2014 року. Керівником штабу Громадського формування з охорони громадського порядку і охорони кордону «Самооборони Майдану 10 Сотня » став Андрій Бабух.
В час виборів в жовтні 2014 року наші соратники – сотник Михайло Бондар і його заступник Вадим Кондратюк стали кандидатами в народні депутати України по 119 та 124 виборчих округах. Михайло переміг на своєму округу і зараз є народним депутатом України, член фракції «Народний фронт».
Сьогодні члени «Самооборони Майдану 10 Сотні» воюють з терористичними бандформуваннями  на Сході України в лавах Національної гвардії – батальйон імені Кульчицького, Львівській 24 окремій механізованій бригаді, 95 Житомирській аеромобільній бригаді, в інших підрозділах ЗСУ та українського опору.
На жаль 9 січня 2015 року 10 сотня зазнала непоправної втрати – виконуючи поставлену задачу в районі смт. Станиця Луганска (Луганської обл.) загинув воїн Нацгвардії і наш побратим Роман Лагно (також був поранений Сенюк Микола).Друже! Пам’ять про тебе житиме в наших серцях вічно! Герої не вмирають! Слава Україні! Героям слава!
9 листопада 2014 року на зборах ГФ "Самооборона Майдану 10 сотня" колективним рішенням членів ГФ був переобранний начальник штабу. Цю посаду обійняв Бохняк Андрій.


Начальник штабу: Бохняк Андрій 
Заступник начальника штабу: Каплета Юрій

Інформація для спонсорів та жертводавців


Номер рахунку: "Kredobank" 2600701535133 SWIFT code: WUCBU A2X
Для міжнародних переказів: Commerzbank AG SWIFT code COBADEFF4008881005 УРОЧИСТА ПРИСЯГА ЧЛЕНА ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ
« САМООБОРОНИ МАЙДАНУ10 СОТНЯ »Я, ___________________,  вступаючи до лав ГФ "САМООБОРОНА МАЙДАНУ 10 СОТНЯ", складаю  Присягу і урочисто клянуся завжди залишатися відданим народові України, дотримуватися Конституції та чинного  законодавства, бути гуманним, чесним, сумлінним і дисциплінованим членом громадського формування.
Обіцяю захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України,  сумлінно і чесно виконувати обов'язок по охороні громадського порядку і кордонів нашої деражави, накази керівництва організації і вимоги статуту!
Клянуся мужньо і рішуче,  не  шкодуючи  своїх  сил, із гарячим серцем і холодною головою боротися із правопорушеннями, проявами корупції і хабарництвом!
Присягаю належним чином виконувати свої обов'язки в інтересах мешканців Сокаля, Сокальського району і всієї України! Обіцяю ніколи не зрадити українському народові!
Якщо ж я порушу цю Присягу, то хай мене покарають за всією суворістю Статуту організації і законів України!


Слава Україні!!! 
Героям Слава!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар