середа, 6 серпня 2014 р.

ПРО ВІЙНУ З ТЕРРОРИСТАМИ, ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО АТО

Стаття з випуску № 61-62 від 2014-07-31 газета "Голос з-над Бугу"


З початку антитерористичної операції на сході України активісти 10 Сокальської сотні Самооборони Майдану долучились до збору допомоги воякам, що несуть службу в різних підрозділах. Протягом декількох місяців для сокальчан було зібрано чималу кількість продуктів харчування, амуніції, засобів гігієни та супутніх товарів. Чотирнадцять членів 10 сотні сьогодні проходять службу в І і ІІ резервних батальйонах Національної гвардії України, ще кілька чоловіків у 24 окремій бригаді оперативного командування «Північ» Сухопутних військ України. На сьогодні їм надано допомоги на суму близько 35 тисяч гривень. 
На ці кошти, зокрема, куплено 2 бензинові генератори, 8 біноклів, бронежилет, 7 комплектів форми, 8 радіостанцій, 2 маскхалати для снайперів, переносна плита з газовим балоном для приготування їжі. Крім того, члени громадського формування «10 сотня Самооборони Майдану»  регулярно забезпечують сокальчан в зоні АТО поповненнями мобільних телефонів і цигарками.
До збору допомоги та коштів долучаються представники місцевої громади, приватні підприємці. Велика подяка усім добродіям, особлива вдячність Юрію Бохняку, сім’ї Фігурків, ПП «Сокальські ковбаси» – власники сім’я Ляховських. До речі, Тетяна Ляховська закупила продуктів харчування для бійців з Сокальщини на 5 тисяч гривень. Допомогу в закупівлі генераторів надав підприємець Ігор Валько (магазин «Майстер», м. Червоноград). 
Усе зібране доправляється до наших земляків на схід різними способами. Частину вдалось доправити силами Червоноградського автомайдану, посилки відправляються адресатам і Новою поштою, а з початком активної фази АТО через мережу «Укрпошта». Ця практика є дієвою, оскільки усі харчі, засоби гігієни, бронежилети чи інша амуніція доходять адресно до військовиків зі Сокальщини.
Зараз місцеві активісти за підтримки Громадського формування «10 сотня Самооборони Майдану» проводять доброчинну акцію «Сокальщина для захисників України». Щонеділі на площі вони проводитимуть збір товарів першої необхідності для наших воїнів-захистників. Як повідомили нас у штабі формування, вже зараз є перелік необхідних для вояків речей. 
Це, по-перше, дитячі листи та малюнки, які піднімають бойовий дух нашим хлопцям, по друге – це засоби гігієни: мило (зокрема і господарське), креми для і після бриття, станки одноразові, зубна паста та щітки, вологі серветки, туалетний папір. Є потреба також і в одязі, необхідні: білизна, шкарпетки, термобілизна, форма, берці, кросівки. Крім того, потрібні спальні мішки, карімати, малі газові балони, постійно в потребі картки поповнення, батарейки чи акумулятори типу АА і ААА, зарядні пристрої для них та універсальні для мобільних телефонів (у тому числі автомобільні).
    Приймають волонтери також і продукти тривалого зберігання: тушковане м'ясо в жерстяних банках, консервовану кашу, згущене молоко, горіхи, родзинки, курагу, шоколадні батончики (не російського виробництва), чай, каву.
     Постійно приймаються цигарки, запальнички, сірники. Впродовж благодійної акції проводиться збір коштів. Вони необхідні для закупівлі засобів захисту, оптики, біноклів, приладів нічного бачення, аптечок та інших речей, які є важкодоступними. Банківські реквізити Громадського формування «10 сотня Самооборони Майдану»: ЦФ ПАТ «Кредо банк», код ЄДРПОУ 39295858, рахунок №2600701535133, МФО 325365, або номер картки 5168017415103606. 
Якщо хтось з ваших рідних, близьких чи знайомих перебуває в зоні бойових дій, звертайтеся до волонтерів акції та громадського формування. Активісти зможуть надіслати їм адресну допомогу. 
Про всі дії, акції та відправлення можна прочитати у групах 10 сотні в соцмережах Вконтакті, Фейсбук та у блозі 10sotnya.blogspot.com, газеті «Голос з-над Бугу», а також почути на хвилях ТРК «Сокаль». 
Пункти збору – щонеділі в наметі на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, або щодня по вул. Шашкевича 113 – навпроти відділу освіти, 2-й поверх (над аптекою). 
Волонтери акції «Сокальщина для захисників України» та активісти «10 сотні Самооборони Майдану» щиро вдячні усім благодійникам за допомогу!

Олександр НОВАЦЬКИЙ,
громадський активіст, член громадського формування «10 сотня Самооборони Майдану».

Немає коментарів:

Дописати коментар